Jazz fast – Turumtay & Zarić, Vilém Spilka Quartet

  • So 27. 6.
  • 18:00 - 21:15
  • koncert
  • farská zahrada
  • Předprodej 250 Kč, snížené 200 Kč, na místě 300 Kč, snížené 250 Kč

JazzFest On The Road v Tišnově na třetí pokus. Jsme nesmírně rádi a je nám velkou ctí, že můžeme v Tišnově přivítat jedinečný a světově uznávaný JazzFest Brno. Tišnov má i díky velmi úzkým vazbám na realizační tým tohoto fenomenálního festivalu jedno z privilegovaných postavení a řadí se mezi pouhá tři města mimo Brno, kde se koná slavný festival.
Smutné čekání na koncerty, které jsme museli díky COVIDu přesouvat, vystřídala velká radost a podařilo se nám dohodnout rovnou dvojkoncert během jediného dne. Proto v Parku pod kostelem – Farské zahradě budeme moci od 18 hodin přivítat duo Turumtay–Zarić, poté zhruba od 19.30 Vilém Spilka Quartet.
První kapelu tvoří ve Vídni usídlená mezinárodní dvojice: houslista tureckého původu Efe Turumtay a akordeonista se srbskými kořeny Nikola Zarić. Jejich program nazvaný Via je avizován jako směsice rytmů i zvuků orientu a Balkánu, přenesených oběma protagonisty do oblasti tanga, jazzu či klasické hudby. Tento koncert je naprosto jedinečný a jeho atmosféra vás doslova pohltí.
Po krátké přestávce vystřídá zahraniční muzikanty kapela moravská. Kvarteto kytaristy Viléma Spilky, které tvoří saxofonista Radek Zapadlo, kontrabasista Vlastimil Trllo a bubeník Martin Kleibl, vydalo v roce 2019 desku s názvem Čekání na Toma, vyhlášené v anketě odborníků Českého rozhlasu nejlepší domácí jazzovou deskou roku. Můžeme se těšit na skladby z tohoto alba, ale jistě se objeví i kreace z předchozí desky, která zajímavě ztvárňovala mimo jiné skladby Jana Nedvěda.

Předprodej vstupenek na TIC Tišnov.

Das Dienstzentrum für Turisten wurde mit Beihilfe staatliche Haushaltsmittel der Tschechischen Republik aus dem Programm des Ministerium für lokale Entwicklung Tschechische Republik genommen.