EVERYMAN ANEB ZEMĚ PECIVÁLŮ

  • Fri 14. 6.
  • 21:30 - 23:30
  • divadlo
  • filmové představení Letní kino
  • Na místě: 150,- Kč / 100,- Kč. Děti do 10 let zdarma. Snížená: studenti, senioři 65+, ZTP, ZTP/P.

Zázračné divadelní představení se po pěti letech vrací do Tišnova, ale tentokrát na filmové plátno. Ať už vám tato inscenace utekla, nebo byste si ji chtěli připomenout, budete mít mimořádnou příležitost se opět ponořit do příběhu zrady a přátelství, lásky a poznání, příběhu starého stovky let, který zná každý.

Opět se rozezní hudba Jiřího Pavlici a opět ožijí slova anglické morality Everyman a českého barokního skvostu Zrcadlo masopustu. Divadelní představení vzniklo ve spolupráci Karasova divadla, ZUŠ Tišnov, MěKS Tišnov s podporou města Tišnova, v produkci a režii Pavla Hanáka. Filmový záznam byl pořízen na první repríze inscenace natáčecí technikou České televize, pod vedením hlavního kameramana Jana Knížete, kterého doplnili Radek Mařík, Radek Čermák a Čeněk Vitovský.

O zvukovou postprodukci se postaral Miroslav Motejl, o střih a režii Pavel Hanák. Věříme, že tato jedinečná filmová projekce, při níž si budeme moci vychutnat Everymana na velkém plátně a pod širým nebem, udělá radost všem divákům. Současně chceme vzdát čest památce našich přátel, kteří se na projektu podíleli, ale kteří si jej s námi již nepřipomenou, Ondrovi Štouračovi, Evě Stehlíkové a Mirkovi Motejlovi. Staňte se s námi součástí příběhu, který nikdy nekončí. Více informací na webu.

V případě deštivého počasí se představení odehraje v Kině Svratka od 20:00 hod. Předprodej probíhá online na webových stránkách kina Svratka Tišnov a na TIC Tišnov na Náměstí Míru 120. Pokladna na místě otevírá 1 hodinu před představením. 

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.