XXVI. ročník festivalu Concentus Moraviae

  • Tue 15. 6.
  • 19:30 - 20:30
  • koncert
  • kostel sv. Václava
  • 300/200

Hudba jako na dlani

Thomas Dunford / loutna

Jean Rondeau / cembalo

Pokec s múzami

Enfants terribles mezinárodní scény Thomas Dunford a Jean Rondeau si vysloužili přezdívku výrostci staré hudby. Sami uslyšíte, jak neotřele si pohrávají s hudbou Marina Maraise, Jeana-Philippa Rameaua, otce a syna Forquerayů a mnoha dalších barokních mistrů; posluchači díky tomu velmi vzrušujícím způsobem znovuobjevují zdánlivě známou hudbu. Tito mládenci ale s múzami nikdy neklábosí samoúčelně, vždy usilují o dokonalost výrazu. Ještě nikdy nezněla stará hudba tak moderně!

Program –

Robert De Visée: Prélude en la mineur, Suite en Ré mineur

Marin Marais: Les Voix Humaines

Pancrace Royer: La Zaïde, La Marche Des Scythes

Jean-Philippe Rameau: Prélude en la mineur, Sarabande, L’Entretien Des Muses

Antoine Forqueray a Jean-Baptiste Forqueray: La Portugaise, La Sylva, La Jupiter

 

Cena vstupenek:

předprodej v Tic Tišnov nebo na webu Concentus Moraviae do 26.5. včetně, za sníženou cenu 250 Kč. Po tomto datu – plné vstupné 300 Kč, snížené 200 Kč (studenti a senioři nad 65 let). Přímý prodej hodinu předem před vstupem do kostelu sv. Václava.

Akce se uskuteční s ohledem na bezpečnostní hygienické podmínky. Kapacita kostela bude omezena a diváci musí být vybaveni respirátory a potvrzeními o vakcinaci proti COVID-19 nebo o prodělání nemoci COVID-19 nebo o usktečnění testu.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.