ALF CARLSSON/ JIŘÍ KOTAČA QUARTET

  • Út 25. 4.
  • 19:30 - 21:00
  • koncert
  • velký sál MěKS (vchod z ulice Mlýnská, po schodech dolů)
  • 180/ 220

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet je společný projekt švédského kytaristy Alfa Carlssona a českého trumpetisty Jiřího Kotači.

Tyto dva oceňované muzikanty spojilo studium v nizozemském Rotterdamu a půl roku po jejich návratu do rodných zemí i plánovaný výlet Alfa do ČR, z kterého se nakonec stala krátká šňůra a posléze regulérní kapela, která vydala v listopadu 2019 kladně hodnocené album Journeys (Amplion Records) a odehrála desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Bulharsku, Rakousku, Německu, Slovensku a České republice.

Kapelu doplnili nejžádanější slovenští jazzmani nejmladší generace – Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicí nástroje.

V hudbě kvarteta se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru. V současné době také s živou elektronikou, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely, která klade důraz na zvukovou pestrost, silné melodie a pracuje s propojováním odlišných hudebních tradic a kořenů jednotlivých členů kapely.

Samotní kapelnící patří mezi oceňované hudebníky mladé generace ve svých zemích. Alf Carlsson komponoval hudbu pro Nobelovu cenu míru a Jiří Kotača je nominovaným umělcem na Cenu Anděl a držitelem ceny Česká jazzová sklizeň 2020. Alf Carlsson – kytara Jiří Kotača – trumpeta/křídlovka Peter Korman – kontrabas/baskytara Kristián Kuruc – bicí nástroje/pady

Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK: kancelář TIC Tišnov, on-line systém Kina Svratka nebo v den koncertu půl hodiny před začátkem vystoupení.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.