Behind the door

  • Út 2. 4.
  • 19:30 - 22:00
  • koncert
  • velký sál MěKS, Mlýnská 152, 66601 Tišnov, 666 01
  • 130,- v předprodeji, 150,- v den konání, děti do 12 let zdarma

VÝROČNÍ TURNÉ: BEHIND THE DOOR SLAVÍ 15 LET!

Kapela Behind the Door v letošním roce oslaví už 15 (!) let, a to její členové nejsou žádní kmeti – jsou to čerství třicátníci. Jak je to možné? Hrají spolu od mala. Potkali se všichni na ZUŠce ve školní kapele a časem si založili vlastní, která funguje dodnes. Ta po patnácti letech dozrála ve velmi originální projekt, repertoárově postavený výhradně na autorských kompozicích z dílen všech jejích členů. Z těch se ze všech stali profesionální muzikanti, kteří jsou součástí předních kapel české rockové a popové scény jako jsou Čechomor, Sexy Dancers, Vltava nebo David Stypka&Bandjeez.

Tvorba tohoto sexteta čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace fusion, latinjazzu, moderního jazzu, ale i smooth jazzu, nebo dokonce popu, folku, rocku, nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě. Hudba kapely Behind the Door je cesta kolem hudebního světa a především instrumentální vyprávění příběhů. Přitom ale jejich hudbě nechybí mimořádně důležité a málo slyšené koření, kterým je humor.

Kapela sama celých 15 let účinkuje pravidelně v klubech v Česku, Slovensku i v Polsku, má za sebou turné po Pobaltí, kde si zahrála koncerty ve všech hlavních městech. Vystoupila také na prestižních festivalech jako jsou Colours of Ostrava nebo Prague Proms a nahrála tři alba.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.