DEN NA ZEMI

  • Pá 22. 4.
  • 17:00 - 20:00
  • program v galerii
  • Galerie Josefa Jambora
  • dobrovolné

Den Země je celosvětovým svátkem, který vznikl před více než padesáti lety na podporu ochrany životního prostředí a mírových hnutí v USA. Od té doby se rozrostl do mezinárodních akcí zaměřených na environmentální vzdělávání. Galerie se letos poprvé připojí k oslavám  Dne Země a připravila kulturní program s názvem Den na Zemi.
Program:
17:00 hodin – komentovaná prohlídka výstavy fotografií Jiné světy s Tomášem Chadimem. Při té příležitosti proběhne křest jeho knihy fotografií Znásilněná krajina a zároveň katalogu k výstavě.
18:00 hodin – autorské čtení z básnické sbírky Nová divočina s Jonášem Zbořilem. Jonáš Zbořil je editorem kultury webu Seznam Zprávy. V roce 2013 vydal básnickou sbírku Podolí, za kterou byl nominován na Cenu Jiřího Ortena a Literu pro objev roku v rámci cen Magnesia Litera 2014. Knihu Nová divočina vydalo nakladatelství Host.
19:00 hodin – projekce dokumentárního filmu Čas lesů, v rámci ozvěn projekce festivalu Jeden svět. Francouzský dokument z roku 2018 mapuje plochy francouzských lesů, jejichž ploch přibývá, diverzita však klesá. Jaké jsou cesty k životaschopnému lesu?
17:00 – 19:00 hodin – úniková hra a kvízy pro děti na téma záchrany planety Země. Hry budou k dispozici v domku Veroniky Richterové na zahradě galerie a v přilehlé Farské zahradě.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.