EVERYMAN ANEB ZEMĚ PECIVÁLŮ – OPEN AIR SPECIÁL

  • So 22. 6.
  • 20:00 - 22:00
  • divadelní představení
  • Areál parku Nemocnice Tišnov, Purkyňova 279, 666 13 Tišnov
  • Vstupné předprodej: 230 Kč / snížené 190 Kč. Vstupné na místě: 280 Kč / snížené 230 Kč. Pro držitele divadelního předplatného MěKS na sezonu 2018/19 platí 50 % sleva v předprodeji. Snížené vstupné je určeno pro mládež do 15 let, seniory 65+, ZTP a ZTP/P.
Tišnovské kulturní léto 2019 – Karasovo divadlo v produkci Pavla Hanáka – Naposledy – v unikátním prostoru

Everyman 22. června 2019 NAPOSLEDY
Speciální představení pod širým nebem
Areál parku Nemocnice Tišnov, Purkyňova 279
Brány pro diváky otevřeme v 19:00, začátek představení v 20:00 hod.
Kapacite je omezena a sezení není číslováno.
Divadelní inscenace Everyman aneb Země peciválů se v rámci Tišnovského kulturního léta naposledy objeví před zraky Tišnovských diváků. Toto rozloučení bude mimořádné! Díky spolupráci s Tišnovskou Nemocnicí se představení odehraje v krásném parku areálu nemocnice jako speciální představení pod širým nebem. Divadelní prostředí sokolovny vystřídá příroda, která bude součástí scény. V prostoru kolem kapličky bude vybudováno jen pro tento jediný okamžik speciální podium doplněné o světelnou rampu. Celé představení bude ozvučeno včetně tzv. portů, které budou herci používat, aby divákům neuniklo jediné slovo.
Everyman je jedinečná divadelní inscenace Karasova divadla v produkci Pavla Hanáka, která spojuje dva divadelní texty – perlu světového divadla Everyman a českou lidovou hru Zrcadlo masopustu. Inscenaci provází krásné lidové písně z pera Jiřího Pavlici. Výtvarné pojetí Everymana je inspirováno nádhernými obrazy Hieronyma Bosche, Pietera Brueghela st. a maskami české masopustní tradice z Veselého kopce.
Děj Everymana aneb Země peciválů se odehrává ve vesnické hospodě v období masopustu, kam přijíždí kočovní herci a muzikanti, aby zde sehráli divadelní hru o Everymanovi. Hašteřivá lakotná šenkýřka se se svým starým pobožným mužem neustále přou o tom, jak správně vést jejich živnost. Hospodští hosté představují různé povahy lidí a tropí si šprýmy z této prapodivné dvojice. Bujaré veselí se střídá s lidovou moudrostí a něhou, stejně jako se střídá příběh šenkýřky a hospodského s příběhem, který přinesli kočovní herci – s Everymanem. Ten vypráví alegorický příběh o člověku a o jeho pouti životem, o odvěkém souboji mezi laskavostí a bohatstvím, láskou a zradou, přátelstvím a vypočítavostí, upřímností a falší. Tento odvěký souboj byl stejný před pěti sty lety, kdy hra vznikla, jako dnes. Proto je nám Everyman tak blízký, protože je svojí povahou současný.
Na tomto unikátním projektu spojily síly čtyři tišnovské organizace – Karasovo divadlo coby člen T. J. Sokol, Základní umělecká škola Tišnov, Městské kulturní středisko Tišnov a v tomto případě i výjimečně Tišnovská nemocnice. A přestože se jedná o divadelní projekt vzniklý na bázi dobrovolnictví, nic si nezadá s výkony profesionálů, možná je v ledasčem předčí – v upřímnosti, v nasazení a ve velkém srdci, které do inscenace každý vložil.
O kvalitě představení hovoří i to, že jej během 4 představení doposud vidělo na 730 diváků. Vy, kteří jste toto představení zatím neviděli, nebo vy, kteří si chcete jeho atmosféru připomenout a zažít jedinečný zážitek divadla pod širým nebem ve výjimečném prostoru, využijte tuto poslední příležitost vidět Everymana. Třeba společně překonáme magickou hranici 1000 diváků. Těšíme se na setkání s vámi se všemi.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.