EXPEDICE BORNEO – KATEŘINA A MILOŠ MOTANI

  • Pá 26. 4.
  • 18:00 - 20:00
  • zábava, přednáška, promítání
  • sál kina Svratka
  • 130,-
Kdy: Pá 26.04.2024 18:00 (cestovatelské promítání) v sále kina Svratka (ul. Mlýnská 152)
 
OSTROV LOVCŮ LEBEK, NOSATÝCH OPIC A SLONÍCH TRPASLÍKŮ

Atraktivní multimediální projekce známé cestovatelské dvojice s živým komentářem a neobyčejnými příběhy.

Pásmo z deštného pralesa plného zvířat, nečekaných objevů, neobvyklých setkání s domorodci, se spoustou veselých a napínavých příběhů, u kterých až mrazí.

V pásmu procestujeme úžasný OSTROV BORNEO. Podíváme do rušných přístavů, uchvátí nás PRALES, obrovský květ RAFLÉZIE, LÉTAJÍCÍ VEVERKY, létající lemuři a létající žáby, medvědi malajští, ORANGUTANI, nosaté opice KAHAU, opice makakové, okatý mrňavý NÁRTOUN, jedovatý savec lori, jedovatí hadi, škrtiči, delfíni orcely, ryby žijící na suchu, mrňaví krabi, bahenní sopky, velcí varani, rybičky Nemo. Na řece KINABATANAGAN najdeme vzácné TRPASLIČÍ SLONY bornejské, ulovíme krokodýla. Jeskyně GOMANTONG je plná ŠVÁBŮ, stonožek, netopýrů a rorýsů. Zaposloucháme se do bubnů, moderní i orientální hudby. Uvidíme tradiční tance. Setkáme se s LOVCI LEBEK, obávaným kmenem IBAN a pravými MOŘSKÝMI CIKÁNY.

Kateřina a Miloš MOTANI jsou velmi známá cestovatelská dvojice. Oba se narodili v České republice. Tematicky se zaměřují především na oblasti pouští a polopouští, dále pak na americký a africký kontinent a evropské státy. Přitahuje je také hodně Asie a Orient. Vyhledávají s oblibou zapadlé vesnice, ale i pulzující zajímavá města.
Velký ohlas získali svými poněkud neobvyklými a působivě zpracovanými projekcemi se záplavou nádherných fotografií, podkreslenými emotivní hudbou, zasvěceným komentářem a autentickými zvukovými a hudebními záznamy.
www.motani.cz

VSTUPENKY zakoupíte v TIC Tišnov nebo online a také na místě před začátkem akce.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.