Guarneri trio prague

  • St 6. 3.
  • 19:30 - 21:00
  • klasická hudba
  • velký sál MěKS, Mlýnská 152, 66601 Tišnov, 666 01
  • dospělí 160 Kč / ZTP, senioři 120 Kč, studenti a děti do 12 let zdarma. Abonentka KPH: dospělí 1000 Kč; ZTP, senioři 900 Kč.

Guarneri Trio Prague patří od svého založení v roce 1986 ke špičkovým klavírním triím klasického charakteru. Již první pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší pozornost mezinárodního hudebního tisku, který ho řadí k předním komorním hudebním souborům právě pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou virtuozitu. Zcela ojedinělé spojení umělecké zralosti a expresivity, které soubor nabyl během dlouhodobé hudební spolupráce, vytváří slibný předpoklad pro další úspěšné působení ve čtvrtém desetiletí jeho kariéry.  Pravidelně vystupuje na mezinárodních hudebních festivalech a v důležitých hudebních centrech; je zváno na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Kanadě, Austrálii, Severní a Jižní Americe a Japonsku.

Pro Supraphon a Praga Digitals nahrálo Guarneri Trio Prague všechna klavírní tria Beethovena, Mendelssohna, Schuberta, Dvořáka, Šostakoviče, Brahmse, Suka, Mozarta, Smetany a. dalších. Jejich nahrávky byly mnohokrát mezinárodně oceněny.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.