Jazz fast – Turumtay & Zarić, Vilém Spilka Quartet

  • Ne 27. 6.
  • 18:00 - 21:15
  • koncert
  • farská zahrada
  • Předprodej 250 Kč, snížené 200 Kč, na místě 300 Kč, snížené 250 Kč

JazzFest On The Road v Tišnově na třetí pokus. Jsme nesmírně rádi a je nám velkou ctí, že můžeme v Tišnově přivítat jedinečný a světově uznávaný JazzFest Brno. Tišnov má i díky velmi úzkým vazbám na realizační tým tohoto fenomenálního festivalu jedno z privilegovaných postavení a řadí se mezi pouhá tři města mimo Brno, kde se koná slavný festival.
Smutné čekání na koncerty, které jsme museli díky COVIDu přesouvat, vystřídala velká radost a podařilo se nám dohodnout rovnou dvojkoncert během jediného dne. Proto v Parku pod kostelem – Farské zahradě budeme moci od 18 hodin přivítat duo Turumtay–Zarić, poté zhruba od 19.30 Vilém Spilka Quartet.
První kapelu tvoří ve Vídni usídlená mezinárodní dvojice: houslista tureckého původu Efe Turumtay a akordeonista se srbskými kořeny Nikola Zarić. Jejich program nazvaný Via je avizován jako směsice rytmů i zvuků orientu a Balkánu, přenesených oběma protagonisty do oblasti tanga, jazzu či klasické hudby. Tento koncert je naprosto jedinečný a jeho atmosféra vás doslova pohltí.
Po krátké přestávce vystřídá zahraniční muzikanty kapela moravská. Kvarteto kytaristy Viléma Spilky, které tvoří saxofonista Radek Zapadlo, kontrabasista Vlastimil Trllo a bubeník Martin Kleibl, vydalo v roce 2019 desku s názvem Čekání na Toma, vyhlášené v anketě odborníků Českého rozhlasu nejlepší domácí jazzovou deskou roku. Můžeme se těšit na skladby z tohoto alba, ale jistě se objeví i kreace z předchozí desky, která zajímavě ztvárňovala mimo jiné skladby Jana Nedvěda.

Předprodej vstupenek na TIC Tišnov.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.