Jazz Fest Brno v Tišnově – EFE Turumtay a Nikola Zarić /ZRUŠENO

  • Pá 23. 10.
  • 19:30 - 21:00
  • koncert
  • velký sál MěKS
  • 290 Kč/ 250 Kč
!!! Nový termín za zrušené představení!!!

Uznávané hudební duo Turumtay-Zarić zahraje temperamentní směs jazzu a world music. Do Tišnova podruhé zamíří série JazzFestBrno on the Road. V pátek 23. října 2020 se ve Velkém sále Městského kulturního střediska představí dva kosmopolité s tureckými a srbskými kořeny, kteří se usadili ve Vídni. Houslista Efe Turumtay a akordeonista Nikola Zarić v programu Via zrcadlí nejen jejich putování po konkrétních místech naší planety, ale také hledání společných hudebních cest, jejichž pojítkem je neustálý pohyb. Koncert přinese zábavnou hudební konverzaci muzikantů s etnickými kořeny a virtuozitou klasicky školených hráčů. Posluchače čeká mix rytmů a zvuků orientu a Balkánu přenesený do světa tanga, jazzu nebo klasické hudby.
Houslista Efe Turumtay se narodil v Istanbulu, vystudoval Vienna Music Institute a ve Vídni také žije. Podílí se na celé řadě mezinárodních projektů včetně Invisible World českého kontrabasisty Tomáše Lišky. Vídeňský rodák se srbskými kořeny Nikola Zarić vystudoval hru na akordeon na konzervatoři Franze Schuberta a nasbíral řadu mezinárodních cen. Je univerzálním virtuosním hudebníkem, který se sebevědomě a přirozeně pohybuje napříč žánry.
„Filozofií našeho festivalu je přinášet především nové, neokoukané věci. Chceme Tišnovanům představovat špičkový jazz a využít sílu naší značky k tomu, abychom hudební fanoušky přiměli jít i na něco, co třeba dopředu neznají,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka, kterého těší, že i loňský koncert této série v podání jihoafrické zpěvačky Melanie Scholtz a amerického klávesisty Briana Charetta se v Kyjově setkal s pozitivním ohlasem.

Vstupné 290,- snížené vstupné 250,- (studenti do 15 let, senioři 65+ a ZTP)
Prodej vstupenek v TIC a prostřednictvím on-line systému Kina Svratka. V den koncertu je možné zakoupit vstupenky na místě 30 minut před začátkem koncertu. Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.