Koloběžkou po Asii

  • Po 21. 10.
  • 19:00 - 21:00
  • Cestovatelské promítání
  • Kino Svratka Tišnov
  • základní 180 Kč, snížené 120 Kč (senioři 65+, děti do 15 let, ZTP), předprodej 150 Kč
Cestopisná přednáška Marka Jelínka
 

Městské kulturní středisko Tišnov ve spolupráci se spolkem Oči dokořán vás zvou na charitativní cestopisnou přednášku Marka Jelínka.
Marek Jelínek se po zdařilé výpravě v roce 2017 napříč Jižní Amerikou stal hitem cestovatelských festivalů. Pravidelně vyprodává přednáškové sály a pomalu se z něj stává něco jako „profesionální“ cestovatel, což má, jak říká, své plusy i mínusy. Jeho přednáška s názvem Koloběžkou po Asii se uskuteční v sále kina Svratka v Tišnově v pondělí 21.10.2019 v 19,00.
Dobrodruh Marek na své červené koloběžce ujel neuvěřitelných 7850 km z Nového Dillí do Singapuru. Cesta vedla přes devět států včetně Indie a Nepálu, kde zdolal i známý Annapurna trek. Cestou uprostřed chudého Bangladéše v rámci projektu Dobroběžka navštívil školy provozované českou organizací ADRA. Zastavil se u Tádž Mahalu, v Nepálu, projel Barmou, Thajskem, Laosem Vietnamem, Kambodžou a Malajsií. V Kambodži zavítal do školy CBE Christine, kterou podporuje spolek Kambodža Oči dokořán, z.s. se sídlem v Tišnově..
Dojet si k posvátné řece Ganze k magickému městu Varanasí, vykonat tam rituál v podobě zapálení svých bot a poslání po řece. Z hinduistických chrámů nechat promlouvat do své duše hlas boha Shivy. Jezdit v třítýdenním monzunovém dešti v růžové pláštěnce po Laosu a učit místní buddhistické mnichy jezdit na své koloběžce. Vypít hektolitry mangového džusu. Nechat se eskortovat bangladéšskou policií. Naučit se říkat děkuji v osmi jazycích… a mnohem více Marek Jelínek prozradí na své přednášce, protože, jak sám říká, „Stojí za to věřit, že všechno je možné!“
Pokud nám bude Buddha nakloněn, tak se v závěru večera se můžete těšit i na vzácné překvapení přímo z Kambodže.
Zakoupením vstupenky podpoříte školu CBE Christine v Kambodži

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.