MELANIE SCHOLTZ & BRIAN CHARETTE: HOMELAND

  • Út 19. 3.
  • 20:00 - 22:00
  • hudební akce - jazz
  • velký sál MěKS, Mlýnská 152, 66601 Tišnov, 666 01
  • 199,- Kč (Vstupenky je možné zakoupit v TIC Tišnov)
JAZZFESTBRNO se zastaví v Tišnově
 
Koncert se uskuteční 19. března v 20:00 hod. ve Velkém sále MěKS a vstupenky na tuto akci si můžete zakoupit v Turistickém a informačním centru za pouhých 199,- Kč. Věříme a doufáme ve velký zájem diváků, a proto jsme v případě potřeby připraveni přemístit koncert do sálu Kina Svratka.
 

Výjimečná hudební událost míří do Tišnova
Tišnov bude mít tu čest přivítat na domácí půdě duo Homeland, které tvoří vynikající americký klavírista a varhaník Brian Charette a Jihoafričanka Melanie Scholtz, zpěvačka nevšedních kvalit a talentu, hrdá majitelka nádherného hlasu a kreativní duše.
Pokud byste měli obavu z toho, že vám jazzový žánr není blízký, tak můžete v klidu tuto obavu opustit. To, co je připraveno pro tišnovské publikum, jde daleko za hranice klasického jazzu a spíše se setkáte s novým a opravdu netradičním, ale veskrze současným pojetím hudby.  Příležitost představit místnímu publiku jeden z nejosobitějších souborů, který vystoupí v rámci letošního festivalu JAZZFESTBRNO je zcela unikátní a v historii kulturních akcí města Tišnov výjimečná.

Jihoafrická zpěvačka Melanie Scholtz a ceněný americký multiinstrumentalista Brian Charette jsou životními partnery. Každý z nich je zaměstnán řadou vlastních hudebních projektů, nyní se ale setkávají na jednom pódiu v elektronickém duu nazvaném Homeland a v jejich vroucí intepretaci tradičních melodií z celého světa se přirozeně zrcadlí velmi rozdílné hudební zázemí a zážitky každého z nich.

Brian Charette se svými syntezátory a elektronickými bicími dodává hudbě funk a nakažlivé beaty. Sebevědomá vokalistka Melanie Scholtz zaujme nejen výjimečným témbrem svého hlasu a hrou s vrstvením smyček, ale i lehkostí, s jakou přechází z jihoafrické xhoštiny do mnoha dalších jazyků. Melanie nedávno následovala svého partnera do New Yorku. Vazba obou interpretů na Česko je znalcům dobře známa, oba zde odehráli řadu koncertů a částečně tu dokonce žili. Pomyslný kruh se tak uzavírá a jejich společný projekt do zdejšího prostředí parádně zapadá. Charismatická Melanie Scholtz i řemeslně dokonalý a zároveň sdělný hudebník Brian Charette jsou ideálním párem a podium jim mimořádně sluší.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.