Michaela Koudelková

  • St 27. 3.
  • 19:30 - 20:40
  • koncert
  • velký sál MěKS
  • 200 Kč v předprodeji, 250 na místě

Celoroční cyklus koncertů Kruhu přátel hudby pokračuje v březnu vystoupením flétnistky Michaely Koudelkové, která se představí za doprovodu klavíristy Jiřího Hrubého. Tento večer je podle národnosti autorů jednotlivých skladeb označován jako „česko–francouzský program“, neboť v první půli zazní díla Bohuslava Martinů, Bedřicha Smetany a Jana Nováka, zatímco po přestávce je vystřídají jejich francouzští kolegové Jules Mouquet, Claude Debussy a François Borne.
Na úvod večera se představí žáci ZUŠ Tišnov.
Koncert uvádíme ve spolupráci s Nadací Český hudební fond.
 
Michaela Koudelková je absolventkou boskovického gymnázia a Konzervatoře Brno. Poté vystudovala hru na zobcovou flétnu na Akademii Muzycznej w Krakowie ve třídě Petera Holtslaga a Erika Bosgraafa. Nyní pokračuje v doktorandských studiích na Janáčkově akademie múzických umění v Brně pod vedením Barbary Marie Willi. V dubnu roku 2019 se stala laureátkou mezinárodní soutěže Tel Aviv Recorder Competition v Izraeli, kde byla oceněna první cenou. V červnu roku 2018 se představila ve finále Kaleidoscope Vocal and Instrumental Competition v Santa Monice (USA), kde byla vybrána mezi 6 finalistů z celkem dvou tisíc účastníků z 88 zemí světa. Pravidelně se účastní mistrovských kurzů u nás i v zahraničí a zdokonaluje se ve hře na zobcovou flétnu a také cembalo pod vedením předních českých a zahraničních lektorů.
Představila se na řadě hudebních festivalů u nás i v zahraničí (Contentus Moraviae, Fringe Oude Muziek Festival Utrecht, Znojmo, Janáčkův máj, Holešov, Bacha na Mozarta!, Bydgoszcz, Krakow a další). Vedle České republiky a Slovenska koncertovala rovněž v Polsku, Rakousku, Anglii, Norsku a Holandsku. Spolupracovala s celou řadou souborů, jmenujme například Musica Aeterna, The Czech Ensemble Baroque, Capella Cracoviensis, Ensemble Opera Diversa nebo Janáčkovu filharmonii Ostrava. Je spoluzakladatelkou souboru Ensemble Musica Armonia a česko-polského barokního uskupení Il Giorno Felice, se kterým se představila ve finále York Early Music International Young Artists Competition 2015 ve Velké Británii. Je mimo jiné trojnásobnou laureátkou interpretační soutěže v rámci Letní školy barokní hudby v Kelči a v Holešově.

Na úvod koncertu vystoupí žákyně ZUŠ Tišnov Alžběta Dobrovolná za doprovodu Marka Kubáta. Skladbu Astora Piazzolly Libertango nastudovala pod vedením Anny Mikolajkové.

Posluchači si mohou kromě skvělé hudby vychutnat také sklenici kvalitního vína z nabídky Michala Kadlece ze společnosti MiKwine.

Program:
Bohuslav Martinů (1890-1959): Sonáta č. 1
Bedřich Smetana (1824-1884): Koncertní etuda Na břehu mořském (vzpomínka), op. 17
Jan Novák (1921-1984): Sonatina
–přestávka–
Jules Mouquet (1867-1946): La flûte de Pan, Op. 15
Claude Debussy (1862-1918): Clair de Lune (Suite bergamasque, L. 75)
François Borne (1840-1920): Fantaisie Brillante sur des airs de „Carmen

VSTUPENKY na koncert Michaely Koudelkové zakoupíte v TIC Tišnov nebo online a také na místě před začátkem koncertu.
Děti do 12 let mají vstup zdarma.
Pro seniory platí cena z předprodeje také na místě v den koncertu.

CENOVĚ ZVÝHODNĚNÉ PŘEDPLATNÉ na koncerty Kruhu přátel hudby 2024
Stále ještě se vyplatí zakoupit přenosnou abonentní vstupenku na celou sezónu v  hodnotě 1.000,- Kč.
Ušetříte 350,- Kč a navíc získáte možnost mít na každém koncertě rezervováno místo v předních řadách.
Abonentku lze zakoupit osobně v TIC Tišnov, objednat prostřednictvím e-mailu tic@kulturatisnov.cz, nebo telefonicky na čísle 530 334 011.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.