Mirek Kemel

  • Pá 5. 6.
  • 20:00 - 23:00
  • hudba
  • areál Letního kina
základní 250 Kč, snížené 200 Kč (senioři 65+, děti a mládež do 15 let, ZTP a ZTP/P)
Předprodej v TIC nebo online na webu Kina Svratka, namístě 30 minut před koncertem. Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/2004 Sb.
Folkový písničkář startuje letní program

Mirek Kemel je jedním z nejlepších současných písničkářů u nás. Hudbě se začal věnovat na střední škole, poté pravidelně hrával v žižkovských hospodách na kytaru a foukací harmoniku, tehdy začaly vznikat jeho první autorské písničky a záhy objevil i kouzlo tahací harmoniky. Velký důraz klade Mirek Kemel na texty, z velké většiny inspirované skutečně prožitými událostmi. Snaží se pod jednoduchými příběhy hledat něco, co nás přesahuje. I když každý člověk má příběh rozdílný a individuální prožitky se liší v místě, čase a intenzitě, existuje něco pod tím, základní příběh, který máme všichni hodně podobný. Jeho písničky jsou založené na básnických textech a jednoduché melodii, ve kterých zachycuje silné lidské příběhy na pomezí balad, šansonu, blues a chytlavé hospodské písně. Dalo by se říci, že Mirek Kemel vychází z podobných kořenů jako například Vašek Koubek, Jaromír Nohavica, Radůza, Krausberry nebo Vladimír Mišík. Závěrem by asi bylo dobré poznamenat, že se Mirek od roku 1991 živí jako deníkový karikaturista. Aktuální deska Ryby, raci.
www.mirekkemel.cz

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.