MIROSLAV SEKERA – KLAVÍR – CONCENTUS MORAVIAE

  • Út 11. 6.
  • 19:30 - 21:00
  • koncert
  • synagoga Lomnice
  • 250,- Kč standard / 200,- Kč v TIC Tišnov do 30. května / 150,- Kč studenti a důchodci

Jeden z našich nejlepších koncertních pianistů na svém recitálu představí dvě virtuózní, nepříliš často hrané skladby Bedřicha Smetany, které vystaví srovnání se dvěma Smetanovými skladatelskými vzory, Franzem Lisztem a Richardem Wagnerem. Jejich skladby ovšem nezazní v nejznámější podobě výsostně originálních autorů konce 19. století, nýbrž v transkripcích pro klavír. V případě Richarda Wagnera jde o Lisztovu parafrázi úchvatné hudby z opery Tristan a Isolda, tentýž Liszt se představí i koncertní parafrází na kvartet z Verdiho opery Rigoletto. Večer doplňuje klavírní sonáta Oldřicha F. Korteho, skladba oblíbená u řady českých i světových pianistů a obecně považovaná za jednu z vrcholných sonát 2. poloviny 20. století.

Program:
Bedřich Smetana: Bagatelly a impromptus
Bedřich Smetana: Macbeth a čarodějnice
Franz Liszt / Richard Wagner: Liebestod z opery Tristan a Isolda
Franz Liszt, Giuseppe Verdi: Koncertní parafráze na kvartet z opery Rigoletto
Oldřich F. Korte: Sonáta pro klavír

Koncert pořádá festival Concentus Moraviae ve spolupráci s městem Tišnov, městysem Lomnice a MěKS Tišnov.

Vstupenky na tento koncert za speciální zvýhodněnou cenu určenou pro festivalová města můžete zakoupit OSOBNĚ v Turistickém informačním centru Tišnov – tato nabídka platí do 30. května.
Vstupenky za standardní ceny koupíte ONLINE ZDE.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.