Nedozírný vesmír

  • Čt 23. 6. - Pá 24. 6.
  • 16:00 - 23:00
  • zábava
  • město Tišnov
  • zdarma
První komponovaný večer v rámci série tří večerů s názvem „Hvězdné nebe nade mnou mravní zákon ve mně.“
Na počátku byl nápad spolku Continuum Vitae přivést návštěvníky do nového parku a nyní to bude již třetím rokem, kdy se Farská zahrada a prostor u kostela promění v letní galerii pod širým nebem. Také program se stává komunitní záležitostí, na níž pod záštitou města spolupracuje celá řada subjektů. Letos spolek připravil fotografie noční oblohy a reprodukce obrazů, v nichž noční nebe hraje výraznou roli. 

Výstavu doprovodí instalace básní Jana Skácela, od jehož narození uplynulo v únoru 100 let, a pro kterého bylo noční nebe často výrazným motivem. Skácelovské motivy má v sobě i Rozvíjení, socha Václava Kyselky zdobící spodní část zahrady.  Dále ve Farské zahradě najdete oblíbenou šifrovačku připravenou SVČ Inspirem. I tentokrát bude výstava propojena třemi komponovanými večery. Budou se vztahovat k vesmíru i k naší planetě a jejich spojujícím motivem bude „čistota“, ať již v podobě čistého nebe, čisté planety nebo čisté duše.

První komponovaný večer s názvem Nedozírný vesmír, se uskuteční 23. 6., resp. 24. 6. a proběhne tentokrát na ZŠ Smíškova.

Ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno bude po oba dny ve velké tělocvičně připraveno mobilní planetárium s dopoledním programem pro školky a školy, odpoledne se bude promítat pro veřejnost. Ve čtvrtek 23. 6. budete moci zhlédnout v 16:00 pořad Vesmírné oázy, v 18:00 pak Hvězdný cirkus. V pátek 24. 6. se v 16:00 bude promítat Cesta za miliardou hvězd, v 18:00 Fantom vesmíru. Kapacita planetária je 15 osob. Kdo se nevejde, je zván do malé tělocvičny na přednášku astrofotografa Petra Horálka s názvem Klenoty chilské oblohy se začátky v 16:00 a v 18:30. Po oba dny si bude možné prohlédnout i výstavu jeho fotek 30x v NASA.
Na hřišti u ZŠ Smíškova přistane Lunalon, model Měsíce, v dílničce SVČ Inpiro si budete moci vyrobit pohyblivý model vesmíru nebo hvězdný projektor. Připraveno bude i občerstvení kavárny Coffein. Od Měsíce na ZŠ Smíškova povede hravá stezka k Terraloně, modelu Země umístěnému na Sychráku. Stezku připravila ZŠ Smíškova. Pojďte se s námi toulat nedozírným vesmírem a zamýšlet se nad naší rolí v něm. Program na ZŠ Smíškova bude od 16:00 do 20:00, Lunalon a Terralona budou na svých místech do 23:00. Vstup je volný.
 

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.