Pavel Hayek

  • So 4. 4.
  • 16:00 - 18:00
  • vernisáž
  • Galerie Josefa Jambora

Vzhledem k uzavření všech prostor MěKS pro veřejnost se akce odsouvá na jiný termín. 

 

Inspirací Pavla Hayeka jsou konkrétní přírodní elementy (zvířata, stromy, větve, listy, kořeny, jednotlivé přírodniny – semena, ovoce, zelenina atd.), které autor převádí do obrazových, na první pohled chaotických ornamentálních struktur. I když jejich čitelnost nemusí být vždy snadná (díky kontrastní „fotografické“ technice pozitiv – negativ fungují spíše jako abstraktní znaky), vznikají přesným, věrným zachycením a zmnožováním motivu. Žije a pracuje v Brně. V letech 1973–1982 navštěvoval LŠU J. Kvapila v Brně, prof. Petr Skácel. Od roku 1990 do roku 2001 členem TT Klubu, od roku 1998 je členem Klubu konkretistů. Pavel Hayek patří k umělcům, nominovaným na Cenu Vladimíra Boudníka roku 2020.

Zastoupení ve sbírkách:
Národní galerie, Praha (sbírka J. Valocha); Moravská galerie v Brně; Muzeum města Brna; Muzeum umění Olomouc; Richard Adam Gallery, Brno; Fait Gallery, Brno; Sbírka galerie Závodný, Mikulov; Nadace současného umění, Praha; Městské muzeum Benešov; Graphothek der Stadtbücherei, Stuttgart, DE; Sammlung Kreditanstalt für Wiederaufbau, Frankfurt, DE; National Gallery of Art, Washington, DC, USA; Foundation For Constructive Art, Calgary, CAN; Galerie und Edition Hoffmann OHG Friedberg, DE; Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch, SK.
Vystavuje na samostatných i skupinových výstavách v České republice a v zahraničí.

Městské kulturní středisko Tišnov
TIC Tišnov
Ticket Art
Ticketstream
Colosseum Ticket
Ministerstvo pro místní rozvoj
Go From Brno

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.