Plané rostliny

  • Ne 1. 3. - Ne 26. 4.
  • 16:00 - 19:00
  • výstava
  • Muzeum města Tišnova

Plané rostliny k jídlu jsou zde novým, netradičním pohledem představeny a přiblíženy divákovi. Radomír Němec, botanik a autor, popisuje atmosféru této výstavy: „Procházet se budeme mezi jarními listy k nakousnutí, letními kvetoucími a voňavými rostlinami a podíváme se i pod povrch. Vizuální zážitek přinesou byliny splétané do vodopádů květin, které připravila profesionální floristka. Květiny budou všude kolem, dokonce i nad hlavou.“ A doplňuje další zajímavosti, které návštěvník na výstavě uvidí: „Na velkých fotografiích konkrétní rostliny vyniknou i s detaily, kterých si venku nevšimneme, doprovodné texty jsou ušity úsporně, vtipně ale věcně. Přinášejí tak u vystavených druhů zhuštěný koktejl podstatných informací v zapamatovatelném rozsahu.“
Na své si přijdou příležitostní ochutnávači divokých rostlin, kteří chtějí dobře rozpoznat konkrétní druhy, ale i ti pokročilejší. Výstava je určena také pro rodiny s dětmi, které ocení především tematické hry připravené exkluzivně pro tuto výstavu. Součástí výstavy je doprovodný edukační program pro školy.
 

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.