Pohádka pro děti – Vlk a hlad

  • So 17. 2.
  • 10:00 - 10:45
  • divadlo pro děti
  • velký sál MěKS (vchod z ulice Mlýnská, po schodech dolů)
  • 120,-
Sobota 17.02.2024 od 10:00 divadlo pro děti ve velkém sále MěKS.
Cena vstupného: 120 Kč (děti do 2 let zdarma).
 

Dejte vlkovi hlad a on pohne světem vaší fantazie i zažitým světem pohádek. Originální pohádku prověřenou mnoha (nejen) tuzemskými úspěšnými reprízami uvede v Tišnově zkušený performer, scénárista a režisér, vedoucí divadelního spolku Ústav úžasu Jakub Folvarčný.

Děti od 3 let i jejich rodiče pobaví komorní, zato však velmi živá fúze dvou příběhů propojených hlavní postavou Vlka, kterého jednoho temného zimního večera navštíví Hlad. A tato „zlá návštěva“ přinutí náhle zoufale hladového vlka hledat nejbližší potravu. Cestou narazí nejen na tři malá nezbedná kůzlátka čekající na svou maminku, ale také na Karkulku a její babičku. To vše za sněhu a mrazu, svitu hvězd, lamp a samozřejmě také notného přispění talentovaných loutek a půlloutek autorovy výroby. Hned na začátku si může publikum zvolit, chce-li celou loutkohru v českém, finském, nebo dokonce v česko-finském znění a sledovat tak schopnost okamžité reakce na publikum i slovní improvizace.
Jakub Folvarčný dokáže za použití dvou lampiček, krabice od bot, síťovky, hlavy plyšového vlka, telefonního sluchátka a několika dalších běžných drobností sehrát pohádku, u níž děti tají dech a s napětím očekávají, co se stane v další minutě. I dospělí se baví hlasovými, jazykovými a hereckými schopnostmi talentovaného performera i jeho vytříbeným slovním humorem.

Představení má 45 minut a je vhodné od 3 let.

VSTUPENKY zakoupíte v TIC Tišnov nebo online a také na místě před začátkem představení.
Cena vstupenky je 120 Kč, děti do 2 let mají vstup zdarma.

Kulturní středisko letos rozšíří nabídku komorních divadelních představení pro děti. Kromě divadla plánovaného do kinosálu na 24. 3. se mohou malí diváci těšit na sobotní dopoledne ve velkém sále MěKS 20. 4. a 18. 5.

 
 

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.