Puella trio

  • St 24. 4.
  • 19:30 - 22:00
  • koncert
  • velký sál MěKS, Mlýnská 152, 66601 Tišnov, 666 01
  • dospělí 160 Kč / ZTP, senioři 120 Kč, studenti a děti do 12 let zdarma. Abonentka KPH: dospělí 1000 Kč; ZTP, senioři 900 Kč.

Puella trio je klavírní trio složené z profesionálních hráček věnující se klasické hudbě, která je jejich radostí, vášní, inspirací a osvobozením. Trio má za sebou dlouhou cestu a před sebou spoustu práce, která – pro ně naštěstí – nikdy nekončí.
Členky tria jsou vyhledávanými osobnostmi na poli sólové a komorní hudby:
Adéla Donovalová na klavír, Markéta Kubínová na violoncello a Eva Krestová na housle pro vás připraví dokonalý umělecký zážitek.
Puella trio si přivezlo mnohé vavříny z mezinárodních soutěžích v Česku (Soutěž B. Martinů), Rusku (Maria Yudina Competition), Holandsku (Charles Hennen Concours) či Itálii (Rovere d´Oro). Získalo také ocenění pro nejlepší soubor v rámci mezinárodních kurzů v německém Weikersheimu.

Důležité podněty nasbíral soubor na mezinárodních kurzech komorní hudby v Hamburku (Mendelssohn summer school) či Bad Saulgau u osobností jako jsou Niklas Schmidt, Menahem Pressler, Valentin Erben, Guarneri Trio Prague, Miró Quartet, Michel Lethiec, Juhani Lagerspetz ad.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.