Requiem – Wolfgang Amadeus Mozart

  • Ne 7. 11.
  • 19:00 - 20:10
  • koncert
  • Bazilika Nanebevzetí Panny Marie Porta Coeli, Předklášteří
  • 250 Kč na místě, předprodej 190 Kč
Tišnovský komorní orchestr a pěvecký sbor Gaudeamus Brno

Tento až mystický Mozartův opus o 14 skladbách vznikl v roce 1791 a je určen pro orchestr, sólisty a sbor. Koncert bude zcela unikátní pro náročnost provedení a velikost hudebního i pěveckého sboru. TiKO četně hostujících umělců bude čítat na 30 hráčů, doprovodí jej 30členný pěvecký sbor Gaudeamus Brno a vše budou korunovat 4 pěvečtí sólisté. Díky tomu, TiKO odehraje Requiem pouze 3krát a závěrečný koncert bude patřit Tišnovskému publiku. Velkou výzvou je i umístění koncertu do Baziliky v Porta Coeli, v níž je sice ještě z části zakryt oltář, nicméně její rekonstrukce se blíží do závěrečné části. Tento honosný chrám nesporně zvýrazní dojem z uváděného díla.

Prodej vstupenek v TIC a prostřednictvím on-line systému Kina Svratka. V den koncertu je možné zakoupit vstupenky na místě 30 minut před začátkem koncertu. Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.