Sto zvířat + Touchwood

  • Pá 11. 11.
  • 19:30 - 23:00
  • koncert
  • velký sál MěKS
  • 350 Kč v předprodeji / 390 Kč na místě

 

Kapela STO ZVÍŘAT vznikla v roce 1990 a stala se průkopníkem tehdy u nás téměř neznámých žánrů ska a rocksteady. Vycházela z tehdejší vlny anglických kapel jako Madness, Specials nebo Selecters. V porevoluční době, která přála spíše undergroundovým kapelám, přišla s veselými melodiemi, tanečními rytmy a s mimořádně kvalitními texty Tomáše Belka. S tímto koktejlem posléze doplněným i o reggae nebo swing se už 32 let drží na špičce jak klubové, tak festivalové scény. Devítičlenná úderka má za sebou více jak 2400 koncertů u nás, ve Spojených státech, Francii, Německu, Švýcarsku, Belgii a Slovensku. Na svém kontě má 12 řadových alb a nespočet účastí na různých kompilacích. Rovněž se věnuje pravidelně natáčení klipů, kterých má v archivu okolo dvacítky. V posledních letech nastoupilo do kapely několik výrazných mladých muzikantů, kteří přinesli novou energii. Kapela se nachází v tuto chvíli zřejmě ve své vrcholné formě, o čemž svědčí nejen reakce fanoušků, ale i odborné kritiky.
 
TOUCHWOOD: Vejdou do klubu herečka, učitelka, dva ajťáci a právník..
…a je zázrak, že se vůbec potkali ve dveřích. Jedna totiž nesleze z podia ani v práci, kde hraje a zpívá dětem popěvky o medvídkách, Jeden má doma Portu, Jedna hrála v dechovce, Jeden vyrostl na grunge a Jeden má pod košilí s kravatou pořád ska a punkový srdce…a když se to dá dohromady, tak je z toho Touchwood. Protřepat, nemíchat, podávat s ledem.
Jejich hudební styl je čistokrevnej kříženeček, ale povidá se, že má ušlechtilý předky, má rád děti hodí se i do bytu.
 
Cena vstupného: 350 Kč/předprodej, 390 Kč/v den koncertu.
Vstupné přes on-line systém Kina Svratka.
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.