Tadeáš Hoza

  • St 23. 3.
  • 19:30 - 21:00
  • koncert
  • velký sál MěKS
  • 250/190

Letošní rok KPH odstartuje barytonista Tadeáš Hoza v doprovodu klavíristy Vojtěcha Čeřovského. Čeká na vás 11 skladeb napříč hudebními styly od Gustava Mahlera, přes Mozarta až po Georga Gershwina. Tadeáš vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně a od sezóny 2021/2022 nastoupil jako nejmladší sólista do operního angažmá Národního divadla Brno. Je laureátem mnoha prestižních pěveckých soutěží, absolvoval stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni a aktivně se zúčastnil mistrovských pěveckých kurzů pod vedením slavných lektorů, jakými byli například Irini a Bryan Hymel, Thomas Steinhöfel, Siegrfried Gohritz, Irena Sylya nebo Deividas Staponkus. Vystupoval v Polsku, Bulharsku, Itálii, Rakousku, Rusku, Francii, Belgii či v Lucembursku. Věnuje se také dobově poučené intepretaci barokní hudby ve spolupráci s Czech Ensemble Baroque Romana Válka, Ensemble Inégal Adama Viktory, Musica Florea Marka Štryncla či Collegium Vocale 1704 Václava Lukse. Jeho současné působení zahrnuje účinkování v Národním divadle Brno, v Moravském divadle Olomouc a v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Věnuje se i vlastní koncertní činnosti a přibližuje operní žánr dětem na ZUŠ i širší veřejnosti v programu „Malý operní seminář“.

Vstupné základní 250 Kč, snížené 190 Kč (senioři 65+, ZTP, mládež do 15 let)
Prodej vstupenek v TIC a prostřednictvím on-line systému Kina Svratka. V den koncertu je možné zakoupit vstupenky na místě 30 minut před začátkem koncertu. Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.
 

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.