TATA BOJS

  • Ne 1. 9.
  • 20:00 - 22:00
  • koncert
  • Zahrádka U Palce, Jungmannova 70, Tišnov
  • Vstupné předprodej: 390 Kč / snížené 325 Kč. Vstupné v den koncertu: 470 Kč / snížené 390 Kč. Snížené vstupné je určeno pro mládež do 15 let, seniory 65+, ZTP a ZTP/P.
Tišnovské kulturní léto 2019

Závěr Tišnovského kulturního léta bude ve znamení monumentální hudební show v podání legendární skupiny. Tata Bojs je pražská alternativní hudební skupina, kterou založili dva spolužáci, Milan Cais (bicí) a Marek Huňát (neboli Mardoša; baskytara), již během studií na základní škole na pražské Hanspaulce v roce 1988. Ve stálé sestavě hrají i Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. Jejich Nanoalbum získalo v roce 2004 čtyři Zlaté anděly.
Své první album natočila skupina na jaře roku 1992, ale nikdo ho nevydal. Po mnoha letech se dočkali kontraktu s velkou nahrávací společností, u které vydali v roce 2000 přelomové album Futuretro, v němž použili postupů moderní taneční hudby. V albu se míchá mnoho hudebních žánrů. V lednu 2010 vyhlásil deník MF DNES anketu, ve které oslovil více než třicet hudebních odborníků a kritiků, aby sestavili žebříček 10 nejdůležitější desek uplynulého desetiletí, tedy roku 2000–2009. Tuto anketu suverénně vyhrálo právě album Futuretro. Na jaře roku 2002 vydali Tata bojs album Biorytmy. Tímto albem se definitivně zařadili mezi tuzemskou špičku. Na podzim toho samého roku natočili klip k písni Attention Aux Hommes. Klip získal na Andělech 2002 cenu videoklip roku.
V roce 2004 vydávají své asi nejúspěšnější album a to Nanoalbum. Celým albem se nese příběh, který je podrobněji popsán v Mardošově knize Nanobook, která skončila 3. v ceně Ministra kultury. Průvodcem alba je robotický pes Hal, který vysvětluje zákonitosti Nanosvěta a veškeré dění.
Album bylo hned po vydání na čele albového žebříčku IFPI (Mezinárodní federace hudebního průmyslu). Za album Tata bojs obdrželi v roce 2004 čtyři anděly a to: skupina roku, album roku rock, videoklip roku a nejlepší zvuková nahrávka roku. Na jaře roku 2007 Tata Bojs vydali další album zvané Kluci kde ste? Časopis Filter vyhlásil skladbu Pěšáci písní roku 2007. Velmi kladně hodnocená byla i deska Ležatá osmička. Recenze webu iReport konstatuje, že Tata Bojs mají líbivé, ale ne prvoplánově pitomé písničky a skvělé texty. Netradiční texty, špičkové hudební výkony podpořené nekompromisním zvukem a světelnými prvky, to bude luxusní závěr Tišnovského kulturního léta.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.