Tišnovský komorní orchestr koncert

  • St 15. 6.
  • 19:30 - 21:00
  • koncert
  • farská zahrada
  • 250/190
klasická hudba
Park Farská zahrada
 
Vivaldi, Beatles i Balada pro banditu

Tradiční zakončení sezóny Kruhu přátel hudby opět v Tišnově obstará Tišnovský komorní orchestr. Orchestr dirigovaný Tomášem Křemenem zahraje nejprve čtyřvětou Sinfonii X. pozdně barokního italského hudebního skladatele Francesca Onofria Manfrediniho (1684–1762). Následovat bude Koncert pro violoncello D-dur, RV 399 jeho krajana a vrstevníka Antonia Vivaldiho (1678–1741), v němž se jako sólistka představí teprve 17letá hostující umělkyně z Kuřimi Sofie Kryštofová, laureátka několika cen ze soutěží mladých hudebníků. Poté návštěvníci uslyší Sinfonii IV c-moll německého romantika Felixe Mendelssohna-Bartholdyho (1809–1847).
Velmi netradiční čísla budou na programu koncertu v jeho druhé polovině. Nejprve zazní The Beatles Suita, speciální úprava směsi skladeb z repertoáru slavné liverpoolské rockové skupiny, které se zhostil bývalý dirigent TiKO Vít Mareček. Na závěr pak posluchače potěší hudba z Balady pro banditu Miloše Štědroně (*1942), a to v nové úpravě, kterou autor napsal speciálně pro tišnovský orchestr.
TiKO má za sebou jarní benefiční akce pro Ukrajinu nejprve v březnu v kostele sv. Jana Křtitele ve Velké Bíteši a poté v dubnu v kostele sv. Petra a Pavla v Jedovnicích. Jakkoliv byla tato vystoupení jistě do značné míry speciální, osobitou příchuť mají pro ansámbl i všechny koncerty v domovském Tišnově, což bude nepochybně platit i pro ten nejbližší v příjemném prostředí farské zahrady. Doufejme, že dobré hudbě bude přát i počasí.

250,- Kč / 190,- Kč
Prodej vstupenek v TIC a prostřednictvím on-line systému Kina Svratka. V den koncertu je možné zakoupit vstupenky na místě 30 minut před začátkem koncertu. Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.