Vilém Spilka Quartet/ ZRUŠENO

  • Ne 25. 10.
  • 19:30 - 21:00
  • koncert
  • velký sál MěKS
  • 290 Kč/ 250 Kč
Jazzový víkend

Po úspěchu alba Podvod s jazzovými úpravami táborákových evergreenů Honzy Nedvěda vydala kapela Vilém Spilka Quartet album Čekání na Toma. To představí i návštěvníkům koncertu, který se uskuteční 25. října v sálu MěKS Tišnov.
Autorem všech skladeb je kapelník, kytarista a spoluzakladatel jazzového festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka. „Tato deska nenabízí tak zřejmý leitmotiv jako předchozí Podvod, ale doufáme, že má nejméně stejně silné hudební a vlastně i mimohudební sdělení. Je věnována hlavně našim dětem,“ říká Spilka. Inspirací pro skladby na albu totiž byly především děti většiny členů kapely.
Tom, který se objevuje v názvu desky, je šestiletý syn saxofonisty Radka Zapadla a nemá to lehké. Vlastně možná má, ale lidé okolo něj nemají – žije totiž s poruchou autistického spektra. „Titulní píseň je právě o čekání na to, co se z něj vyloupne. Jestli nám Tom něco řekne. Jestli bude chtít být součástí našeho světa. Autismus se mi díky němu stal zdrojem inspirace, a protože jsou zatím příčiny jeho vzniku zahaleny tajemstvím, i prostřednictvím dalších skladeb se pokoušíme vykreslit mysteriózní náladu, dur-mollovou bipolaritu, kontrast mezi spontaneitou a organizovaností, volnomyšlenkářstvím a zodpovědností,“ říká Spilka.
Čekání na Toma bylo vyhlášeno jako jazzové album roku 2019 v odborné anketě Jazzová sklizeň pořádané Českým rozhlasem Jazz a získalo i nominaci na cenu Anděl. Na tišnovském koncertě zazní jak skladby z této desky, tak z předchozího Podvodu.

Prodej vstupenek v TIC a prostřednictvím on-line systému Kina Svratka. V den koncertu je možné zakoupit vstupenky na místě 30 minut před začátkem koncertu. Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.