VILÉM VEVERKA TRIOPLUS

  • St 13. 9.
  • 19:30 - 21:30
  • koncert
  • velký sál MěKS

Vilém Veverka – band leader, hoboj
Martin Hybler – klávesové nástroje
Ondřej Štajnochr– kontrabas
Tomás Hobzek – bicí
Fascinující fusion a jazzové kreace v rukou hobojového mága a jeho špičkových kolegů.
Jeden z nejoriginálnějších hudebních projektů jaký na české scéně kdy byl. Jednak můžeme mluvit o výrazné multižánrové komorní fůzi na půdorysu sólového hoboje a jazzového tria, na straně druhé je specifikem této koncertní performance osobitý „stand-up“ element, který počítá dokonce s interakcí diváka.
Moderní jevištní platformu, která je výsledkem dlouholeté koncertní zkušenosti, dotváří Vilém Veverka spolu s jeho špičkovými kolegy k posluchačsky mimořádně atraktivnímu formátu.
„Věřím, že naši posluchači budou odcházet z koncertu s dojmem, že podobný zážitek z živé akustické hudby ještě neměli“, říká o své formaci Vilém Veverka.
Koncert nabídne reflexi fenomenálního Chicka Corey, který i po svém odchodu zásadně inspiruje hudební scénu. To vše doplněné o hudbu takových hudebních veličin jakými byli Ennio Morricone, Ástor Piazzolla či Leonard Bernstein, spolu s hudbou z autorské dílny Martiny Hyblera, osobního skladatele Viléma Veverky.
Videoklipy:
https://youtu.be/Bnn9xVmgyMU
https://youtu.be/N_uy01r4AIM
Koncert uvedeme ve Velkém sále MěKS v rámci Kruhu přátel hudby 2023.
Předprodej vstupenek bude brzy spuštěn v TIC Tišnov a také v on-line systému.
Vstupné osvobozeno od daně dle § 61 zák. o DPH 235/204 Sb.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.