Vladimír Kiseljov: Mystéria vepsaná ve tvářích

  • Pá 1. 11.
  • 18:00 - 20:00
  • Přednáška
  • Galerie Josefa Jambora
  • dobrovolné
Mystéria vepsaná ve tvářích - Vladimír KiseljovDiskuze s autorem knihy spojená s autogramiádou

Jak se promítá osobnost a život slavných umělců do jejich fyzické podoby? Vladimír Kiseljov se věnuje malbě, ale také dlouhodobému studiu životů a děl některých slavných hudebních skladatelů, básníků a filozofů, které zachycuje ve svých portrétech.
V nové knize nazvané Mystéria vepsaná ve tvářích představuje mnohovrstevnaté portréty 22 osobností, např. Mozarta, Beethovena,Wagnera, Mahlera, Čajkovského, Janáčka, Goetha, Shakespeara, Komenského nebo Meyrinka ad. Autor využívá své znalosti symboliky a mytologie k vyprávění osudu lidí prostřednictvím nezaměnitelných barev, tvarů a kompozic.
Vladimír Kiseljov uspořádal více než 90 výstav svých maleb, mj. v Berlíně, Florencii, Vídni, Edinburghu, Kodani, Mnichově, Praze aj. Za svoji uměleckou a vědeckou tvorbu byl vyznamenán několika mezinárodními cenami. V roce 2013 vydal svoji první knihu Mystéria Richarda Wagnera v obrazech, která zaznamenala značný mezinárodní odborný ohlas autorovými malbami a originálním výkladem symboliky skladatelova díla. Jeho současná kniha Mystéria vepsaná ve tvářích vyšla v nakladatelství Marchat Beroun v roce 2019.

Městské kulturní středisko Tišnov
TIC Tišnov
Ticket Art
Ticketstream
Colosseum Ticket
Ministerstvo pro místní rozvoj
Koruny Vysočiny

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.