Výstava malíře Petra Rampuly

  • So 6. 11. - Ne 7. 11.
  • 00:00 - 00:00
  • výstava
  • restaurace Na Skleníku v Tišnově
  • vstupné dobrovolné

Spolek Art Periscope a OÚ Malhostovice pořádají v prostorách restaurace  Na Skleníku výstavu obrazů a fotografií Petra Rampuly, u příležitosti jeho životního jubilea. Akce se uskuteční ve dnech 6. – 7. listopadu a zahájena bude v sobotu 6.11. ve 14 hodin. V doprovodném pořadu vystoupí cimbalistka Broňka Schoříková a dále Hanka Cvrkalová, Aleš Bojanovský a Jiří Helán. Bohaté občerstvení je zajištěno.                                                                                           

Výtvarná tvorba Petra Rampuly má dvě období: před vážným onemocněním, kdy začal intenzivně malovat od roku 2000 a po onemocnění, kdy se malování stalo jedinou možností seberealizace. Výstava zahrnuje průřez jeho tvorbou, tzn. od realistických obrázků krajiny a zátiší až po zjednodušenou malbu s nádechem abstrakce. Vystaveno bude více jak 30 obrazů.       

Petr Rampula byl znám více jako cyklista, protože po ukončení své závodní činnosti působil jako úspěšný trenér a vychoval celou řadu špičkových závodníků. Dodnes má v cyklistice řadu přátel a tak na vernisáži přislíbili účast i olympijský vítěz Jiří Daler, vítěz ZM Jan Smolík, bývalý československý reprezentant Rudolf Lábus a řada dalších cyklistů z Brna.  Výstava bude zahrnovat i fotografie z této činnosti našeho jubilanta. Pro cyklistické „fajšmekry“ bude připraveno i jedno velké překvapení.

Poděkování patří všem sponzorům, kteří ochotně přispěli na tuto zajímavou akci. Byli to: manželé Vojancovi, ing. Petr Pokorný, ing. Karel Souček, obec Malhostovice, město Tišnov, JICOM, ELKOV, KORAL, VITAR, Tišnovské pivo, KVASAR a Art Periscope. Zájemci, kteří nestihnou sobotní termín, si mohou výstavu prohlédnout v neděli 7.11. v době od 10 do 17 hodin. Jménem pořadatelů vás všechny srdečně zvu na tuto netradiční výstavu.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.