WOLF LOST IN THE POEM

  • Čt 25. 10.
  • 19:30 - 21:00
  • Koncert
  • velký sál MěKS, Mlýnská 152, 666 01 Tišnov
  • 100,- Kč/140,- Kč

Písničkář Jan Žamboch s pseudonymem Wolf Lost in the Poem vytvořil unikátní hudebně-poetický projekt, obracející se ke světovým básnířkám. Jde o poctu silným ženám, jež své obavy, sny a životní osudy vtělily do sbírek poezie. Projekt okouzlení básnířkami přetavil do originálních textů s vyzrálým kytarovým doprovodem nepostrádajícím silné melodie, vášnivost i citlivost. Na koncepčním albu s názvem Nepřipoutaný nutí k zamyšlení stejně jako kvalitní poezie.
 
„… z  šáší vnitřních pustých lesů občas vykoukne vlčí čumák, aby si čuchl ke sbírkám poezie básnířek a poté bloumal dny a noci ztracen, přemýšleje, jak těm ženám složit hold. Nenachází klid, dokud drápy nevyryje, dokud hrdlem nevyvyje do mlhy zprávu o setkání s těmi nádhernostmi, šílenostmi, hrůzami a krásami, které do svých poezijních světů zaklely… Při live koncertech se pak pomocí těch písní dere temnotou ke světlu…“

Youtube:  https://youtu.be/mz-GwQShNS4
Facebook:  https://www.facebook.com/wolflostinthepoem
Nové CD: https://www.facebook.com/commerce/products/1127632047346324/
Recenze: http://casopis.headliner.cz/2017-6/wolf-lost-in-the-poem-nepripoutany/
Recenze: http://jazzport.cz/2017/07/18/kdyz-vlka-nepripoutas-ztrati-se-poezii/
Rozhovor: http://itvar.cz/propojovat-nase-svety/
 
Z webových stránek rádia Proglas: 

Vítězem výroční ankety hudební redakce Proglasu Album roku 2017 se stal projekt písničkáře Jana Žambocha Wolf Lost In The Poem s albem Nepřitoutaný.
Na počátku alba byla fascinace verši americké básnířky Emily Dickinson. Žamboch jí vzdal hold písní Emily, kterou ještě pod svým jménem šířil mezi přáteli v roce 2015. Následovaly další skladby inspirované poezií: Nepřitpoutaný pro polskou básnířku Justynu Bargielskou nebo Co když pro Bronisławu Wajs. Nakonec vzniklo pásmo deseti písní, z nichž každá je inspirována verši nebo životním osudem jedné světové básnířky. Jsou mezi nimi Ruska Anna Barkovovová, držená více než dvacet let v gulagu, Španělka Clara Janés, básnířka Tibetu Özer, Finka Vilja-Tuulia Huotarinen, Ruska Marina Cvětajevová, Francouzka Marceline Desbordes-Valmorová nebo egyptská surrealistka Joyce Mansour. Jsou mezi nimi ženy píšící v 19. století i – v případě finské autorky – dáma mladší než Žamboch sám.

Album Žamboch vydal pod pseudonymem Wolf Lost In The Poem. Na námitku, že ve skutečnosti nelze poezii dělit na mužskou a ženskou, Žamboch odpovídá: „Nejspíš je to pravda. Ale mně se verše básnířek více dotýkají. Cítím z nich jinou naléhavost, i když to může být jen subjektivní pocit.“

100,- Kč v předprodeji, 140,- Kč v den konání
Předprodej – TIC Tišnov (náměstí Míru 120)
 

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.