ZBIGNIEW CZENDLIK | TALKSHOW POSTEL HOSPODA KOSTEL v 17 hod a 19.30 hod

  • Čt 14. 12.
  • 00:00 - 00:00
  • přednáška s besedou
  • sál kina Svratka
  • 240 Kč /předprodej, 290 Kč / na místě (v případě, že se nevyprodá)
Známý kněz zavítá do tišnovského kina a uskuteční zde hned 2 besedy v jeden den.

Za více než tři desetiletí působení si u nás získal přízeň věřících i široké veřejnosti. Kněz Zbigniew Czendlik hovoří bez zbytečného patosu a z pozice člověka, který má rád obyčejný život se vším, co přináší, a má své nešvary jako my ostatní.

Obsahem talkshow je vyprávění příběhů z jeho života osobního i jiného…podané humorem jemu vlastním. V průběhu 90-ti minut se také dotýká problematiky současného světa a jejího aktuálního dění, o čemž všem se rád s diváky otevřeně podělí.

Zbigniew Jan Czendlik (1964), řečený Zibi, je římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice a od roku 1992 děkan lanškrounský. Je mediálně známý zejména díky přátelským vztahům s řadou osobností z oblasti kultury, šoubyznysu a sportu.
Působí rovněž jako moderátor, např. v pořadu Českého rozhlasu 2 Jak to vidí (2015) a moderoval rovněž cyklus Uchem jehly v České televizi (2011-2022).
Rád sportuje, dříve hrával fotbal, nyní se věnuje golfu, občas si zahraje tenis nebo zalyžuje. Aktivně se podílí na charitativních a sociálních projektech různého typu, za účelem podpory seniorů či dětí s hendikepem. Je patronem psího útulku.
V říjnu 2016 vyšla kniha Zbigniewa Czendlika a Markéty Zahradníkové se stejnojmenným názvem Postel hospoda kostel, za níž obdrželi cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. V roce 2018 vyšel polský překlad knihy Bóg nie jest automatem do kawy. Koncem roku 2018 se na trhu objevila kniha s přepisy rozhovorů s několika českými osobnostmi z pořadu Uchem jehly, jehož je Zbigniew moderátorem. Nese název Uchem jehly: Zbigniew Czendlik a jeho hosté. V roce 2020 pak její 2. díl. A do třetice vyšla na podzim 2019 kniha Farská kuchařka, jíž je spoluautorem. V roce 2021 si zahrál po boku Bolka Polívky roli faráře ve filmu Gump-pes, který naučil lidi žít.

Součástí talkshow je autogramiáda uvedených knih.

Zbigniew Czendlik na Facebooku.

VSTUPENKY zakoupíte v kanceláři Tic Tišnov nebo online a v případě, že se akce nevyprodá, také na místě před začátkem koncertu.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.