Zpátky do hor – přednáška Ondřeje Moravce a Branislava Adamce

  • Út 17. 10.
  • 18:00 - 21:00
  • přednáška s promítáním a besedou
  • sál kina Svratka
  • 80 Kč v předprodeji, 130 Kč na místě

Přednáška o biatlonové kariéře a skialpinismu doplněná promítáním filmů a slidů.
Každý zná Ondru Moravce jako úspěšného biatlonistu a držitele několika olympijských medailí, ale jen málo lidí ví, že Ondrovou další vášní je skialpinismus. Branislav „Gabo“ Adamec, horský průvodce z Tišnova, Ondřeje provází po horách více než 10 let.

Ondřej Moravec (*1984) je bývalý český reprezentant v biatlonu, pravidelný účastník světového poháru, mistrovství světa a olympijských her. Olympijské medaile získal na Zimních Olympijských hrách v roce 2014 v ruském Soči, kde byl oceněn dvěma stříbry (ve stíhacím závodě a ve smíšené štafetě) a jeden bronz (s hromadným startem). V norském Hollmenkolenu v roce 2013 vyhrál jeden individuální závod, kde triumfoval v závodě s hromadným startem. V roce 2021 Ondřej ukončil svoji úspěšnou profesionální kariéru.

Branislav „Gabo“ Adamec (*1960) patří mezi vášnivé horské vůdce a propagátora skialpinismu. „Za mlada pro mě bylo lezení vším a jako člen reprezentace jsem se podílel na řadě hodnotných prvovýstupů v horách celého světa. Poté jsem se pustil do byznysu a manažersky jsem působil v několika outdoorových firmách, kde jsem řídil velké týmy. Jako horský vůdce rád propojuji oba světy. Vybírám pro mé klienty adekvátní túry, umím zorganizovat velké eventy a vím, jak lidi správně motivovat,“ říká o svých dosavadních životních okamžicích Tišňovák Branislav „Gabo“ Adamec.

VSTUPENKY zakoupíte v TIC Tišnov nebo online a na místě před začátkem akce.

Centrum služeb pro turisty bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.